Склад бетону. Компоненти бетонної суміші, добавки

Бетон - штучний кам'яний матеріал, що являє собою результат твердіння раціонально підібраної, ретельно перемішаної і ущільненої бетонної суміші, що складається з дрібного заповнювача (піску), води, крупний заповнювач (щебеню), в'яжучого і при необхідності різних добавок. Точні пропорції компонентів підбираються залежно від характеристик сировини і бажаних параметрів бетону.
щебінь

В основному як компонент бетонної суміші застосовується гранітний або гравійний щебінь, рідше вапняковий і шлаковий (відходи виробництва чавуну), для легких бетонів - керамзит. У бетонної суміші для хто не відчуває значних навантажень конструкцій допустимо використання т.зв. вторинного щебеню - подрібнених і відсортованих за розміром бетонних або цегляних конструкцій.

Марки щебеню за морозостійкістю і міцності повинні бути не менше, ніж бажані марки за цими параметрами у бетону. Ще однією важливою характеристикою щебеню є лещадность - вміст зерен, що мають гостру голкоподібний або плоску пластинчатую форму. Чим більше таких зерен, тим вище витрата цементу і менше міцність бетону, тому в бетоні для більшості конструкцій цей показник не повинен перевищувати 35%.
пісок

У бетонної суміші може застосовуватися як річковий, так і кар'єрний пісок, якщо вони відповідають допустимим нормам по гранулометричному складу (простіше кажучи, розміром піщинок) і вмісту домішок. Щоб в готовому бетоні не було занадто багато пустот, не допускається наявність в піску зерен крупніше 10 мм, а кількість зерен 5-10 мм не повинно перевищувати 5%.

Органічні, слюдяні і глинисті включення сильно впливають на міцність матеріалу, тому їх наявність в бетоні для відповідальних конструкцій, що зазнають значні навантаження при експлуатації, має бути мінімальним.
в'язкі

В якості в'яжучого (речовини, що зв'язує між собою частинки крупного і дрібного заповнювача) традиційно виступає порландцемент або шлакопорландцемент, рідше сульфатостойкие і пуццолановиє цементи та інші види в'яжучих.

Тип і марка цементу в значній мірі впливають на властивості бетону, тому підбираються виходячи з призначення і умов використання бетонної конструкції, необхідних марок бетону по міцності, морозостійкості і водонепроникності і т.д. Обрана марка цементу повинна в 2-3 рази перевищувати марку по міцності бетону. Вкрай небажано використовувати старий цемент - приблизно через місяць після виробництва він втрачає вже до 10% міцності, через півроку - до третини.

Зберігати цемент необхідно в сухому і добре провітрюваному приміщенні, в закритій упаковці або ємностях, що перешкоджають змішуванню різних типів і марок цього матеріалу між собою.
вода

Вимоги до води для приготування бетонної суміші, промивання заповнювачів і догляду за бетоном в процесі твердіння регламентуються ГОСТ 23732-2011. Згідно з цим документом, може використовуватися питна, технічна, морська, природна (з грунтових і поверхневих джерел) або залишилася після промивання устаткування для приготування і транспортування бетонної суміші вода.

При цьому в рідині допускається наявність слідів жирів, масел і нафтопродуктів, що виявляються тільки у вигляді райдужної плівки на поверхні. Інші домішки можуть міститися в кількості, що не здатний вплинути на міцність, морозостійкість, водопроникність бетону і корозію арматури, а швидкість твердіння цементу змінити більш ніж на чверть (у порівнянні зі зразком на чистої питної води). Зрозуміло, неприпустимо використання стічної, болотної або торф'яної води.
добавки

Ця група компонентів дозволяє впливати на багато хімічні та фізичні властивості матеріалу:

    Збільшувати рухливість суміші, перешкоджати її розшарування і зменшувати водоотделение.

    Впливати на швидкість і умови тверднення бетонної суміші.

    Змінювати щільність і пористість бетону за рахунок ущільнюючого або навпаки воздухововлекающей, піно або газообразующего дії.

    Регулювати деформованість бетону.

    Пригнічувати корозію стали в залізобетоні і збільшувати захисні якості бетону для стали.

    Покращувати стійкість бетону в агресивних середовищах.

    Впливати на електричну провідність і т.д.

Більшість використовуваних зараз добавок відносяться до комплексних, тобто одночасно впливають на кілька параметрів бетонної суміші і бетонного каменю.


Заказывая бетон с доставкой в компании Регион 2001 Вы можете быть уверены в качестве технологии контроля рецептуры смеси.