Укравтодор підписав Меморандум про співпрацю з компанією Cengiz: орієнтовна вартість проєкту — 9,1 млрд грн

2020-02-26 20:10:59

Державне агенство автомобільних доріг України підписало Меморандум про співпрацю з турецькою будівельною компанією Cengiz. Основний напрям взаємодії — розвиток української частини міжнародного транспортного коридору Чорноморського економічного співробітництва, а саме маршруту Нова Каховка — Маріуполь.

«З 1 березня ми починаємо Велике будівництво по всій країні. В пріоритеті Уряду — покрити Україну якісними дорогами. Тому ми завжди підтримуватимемо конструктивні ініціативи — серед яких, зокрема, і підписаний сьогодні Меморандум про співпрацю» — сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

У рамках співробітництва йдеться про можливість проведення масштабних ремонтних робіт у трьох областях південного регіону України: Херсонській, Запорізькій та Донецькій. На сьогодні орієнтовна вартість проєкту оцінюється в 9,1 млрд грн.

«Меморандум про співпрацю, фактично, повертає нас до питання про оновлення ключової частини дороги M-14. Подібні ініціативи пришвидшують реалізацію нашої основної мети — масштабне оновлення українських доріг державного значення» — зазначив Голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Також він наголосив на позитивному досвіді Туреччини і турецьких компаній, який буде корисним для України. Компанія Cengiz працює на ринку ще з 1970-х і серед її будівельних кейсів 6 аєропортів (зокрема Міжнародні аєропорти в Стамбулі і Кувейти), 12 дамб, більше 1200 км доріг.

«Маршрут Нова Каховка — Маріуполь — це основна транспортна артерія південного регіону країни за напрямом Захід-Схід і важливий маршрут для багатьох туристів, які прямують до курортів Азовського моря. Через недотримання міжремонтних термінів, дорожній одяг потребує відновлення на всій протяжності маршруту» — коментує представник правління компанії Cengiz Мохамед Ченгиз.