Особливості транспортування бетонної суміші. Догляд за щойно залитим бетоном

Якість бетону і правильний вибір його марки - лише одна зі складових надійності і довговічності зведених з цього матеріалу конструкцій. Нітрохи не менш важливо забезпечити грамотну доставку бетонної суміші від виробника до споживача і доглядати за нею в процесі твердіння, керуючись погодними і кліматичними умовами регіону будівництва.
Перевезення бетонної суміші

У процесі транспортування суміші необхідно, по-перше, передбачити її захист від вітру, сонячних променів і атмосферних опадів, а по-друге, забезпечити її постійне перемішування для запобігання її розшаровування і осідання важких компонентів на дно ємності. Тому перевезення бетону здійснюється в закритому транспорті, оснащеному барабаном з архімедовим гвинтом.

У зимовий період додатково потрібен захист від холоду:

    до складу суміші вводять противоморозні добавки;

    місця стоянки автобетоносмесителей забезпечують обігрівом;

    кузов додатково утеплюють тканиною або щитами і прогрівають відпрацьованими вихлопними газами;

    барабан бетонозмішувача промивають гарячою водою.

Догляд за твердеющим бетоном влітку


Пропорції компонентів бетонної суміші спеціально підбираються виходячи з характеристик сировини і необхідної марки бетону, і значна зміна кількості будь-якого з них загрожує погіршенням експлуатаційних характеристик готової конструкції. І якщо тверді компоненти нікуди з залитої суміші дітися не можуть, то вода в теплу погоду випаровується дуже інтенсивно. В результаті на поверхні бетону з'являються тріщини, до 1,5-2 разів може знизитися його міцність, також зменшуються його морозостійкість і непроникність для води і газу.

Для запобігання втрати рідини при температурі навколишнього повітря вище + 5 ° конструкції накривають мішковиною, рогожею або сирими тирсою і зволожують водою зі шланга. Полив повинен забезпечувати постійне вологе стан конструкції: в жарку погоду його повторюють кожні 1,5-2 години, в похмуру і прохолодну - раз в 3-4 години. Особливу увагу слід приділяти вузлів і гранях конструкцій, а після демонтажу опалубки - ділянок, раніше з нею мали справи.

Для великих відкритих поверхонь, наприклад, підлог цих заходів може бути недостатньо, і їх покривають перешкоджають випаровуванню пленкообразующими складами (лак «етиноль» і аналогічні засоби), можуть також встановлюватися світловідбиваючі щити або використовувати поліетиленове покриття.

Зволоження конструкцій при спеці і вітрі починають через кілька годин після їх заливки, в звичайну погоду - приблизно через 10-12 годин. Тривалість догляду за бетоном на звичайному портландцементі - тиждень, на повільно твердне - не менше 2 тижнів, на застигають швидко глиноземистих цементах досить 2-3 днів.
Особливості зимового догляду

При низьких температурах випаровування води можна не побоюватися, але слід берегти бетон від її замерзання - це не тільки порушує процес його твердіння, а й призводить до розриву бетонного каменю льодом. У разі сильних морозів перешкоджають зледеніння води добавок може не вистачити, і потрібні додаткові заходи.

 В першу чергу забезпечують утримання власної теплової енергії бетону, активно виділяється їм перші 3-7 днів після заливки. Для цього сохне конструкцію з усіх боків утеплюють, зазвичай використовуючи для цього пінопласт або мінвату.

Більш дорогий і трудомісткий варіант - зовнішній прогрів конструкції електронагрівачами і / або теплим повітрям. Цей метод вимагає наявності відповідного обладнання, дотримання заходів електробезпеки та обов'язкового заземлення опалубки.


Заказывая бетон с доставкой в компании Регион 2001 Вы можете быть уверены в качестве технологии контроля рецептуры смеси.